Türkiye’de ana arı kullanımı yaygınlaştı

Ana arı sezonu başladı. Ülkemizde arıcılıkta ana arı kullanımı yaygınlaştı. Modern arıcılıkta sertifikalı ana arı kullanmak çok önemli. Ana arı koloninin hızlı gelişmesini sağlayıp bal hasadına yüksek bir işçi arı sayısı ile girmeye yardımcı olur.

Bircan Arıcılık olarak 13 sene önce başladığımız ana arı üretimine 2018 yılında da devam ediyoruz. Ve arıcılarımıza, ülkemize ve insan sağlığa katkısı olması açısından bunu önemsiyor kaliteden taviz vermiyoruz. 90 yıllarda deneme üretimlerine başladığımız üretim, 2005 yılından itibaren sertifikalı olarak devam etti. Ve ülkemizin her bir yanına bey arılarımız ulaştı.

13 senedir arıcılarımıza faydalı olmanın gururunu yaşıyoruz. Kalite açısından aldığımız önemli kararlardan bugüne kadar taviz vermedik ve vermeyeceğiz. Çünkü sertifikalı üretimin ülkemiz açısından değerini biliyoruz. Avrupa ve ABD gibi ülkeler yaklaşık 100 yıldır ana arı üretip kullanıyorlar. Ancak ülke olarak bu işin önemini son 15 yıldır kavramış durumdayız. Türkiye’deki ana arıların bu güne kadar 25 defa melezleştiği düşünülürse ana arı kullanımının önemi bir kat daha artacaktır.

Sertifikalı ana arı kullanmaya ihtiyacımız var. Çünkü ülke olarak dünyanın en önemli bal üreticileri arasında yer alıyoruz. Ana arı kullanımı bal verimini çoğaltacak ve arı ürünlerinden daha çok istifade etmemizi sağlayacaktır.

2018 ana arılarımıza sipariş sayfamızdan ulaşabilirsiniz…

Bircan arıcılık ana arı üretimi 2018…. Telefon: 0537 288 4247 Ali Bircan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir