Arı Sütü Kremi Nedir? Ne İşe Yarıyor?

Bal şifa kaynağı. İnsanlık adına mucizevi gıdaların başında arıların ürettiği bal gelmektedir. Gerek lezzeti, gerekse şifa deposu olması bakımından her insanın vazgeçilmezi sayılmaktadır.

Balın kullanım alanları da oldukça geniştir. Sofraların vazgeçilmezi olmasının yanında, kozmetik sektörü açısından da oldukça önemlidir. Balın tüketilmesi insan sağlığı için çok faydalıdır. Bunun yanı sıra balın yüzeysel kullanımı da yapılmaktadır.

Bal direkt olarak cilde sürülerek kullanıldığında cilde parlaklık ve ışıltı vermektedir. Cildin parlak ve canlı görünüme kavuşmasını sağlaması bakımından, krem yapımında da kullanılmaktadır. Arı sütü kremi tamamen doğaldır ve arıların salgı bezlerinden üretilmektedir. Jel kıvamında olan bu sıvı kadınların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Arı sütünün üretilmesinde, arılar binlerce çiçeğe konarak topladıkları polenleri özümsemektedir.

Arı Sütü Kreminin Faydaları

Assale arıcılık olarak son 10 senedir arı sütü üretimi yapmaktayız. Cildi temizleyen arı sütü kremi, nem dengesini kurarak canlı bir görünüm sağlamaktadır. Cilde canlılık sağlamasının nedeni; içerisinde bulunan sülfür, biyotin, fosfor, B vitaminidir. Ayrıca sivilce ve akne tedavisinde etkili olmaktadır. Cildin temizlenmesini sağlayan krem, toksin maddelerden arınmayı sağlamaktadır. Böylelikle ciltte yenilenme ve onarım süreci başlamaktadır.

Cilt üzerinde gençleştirici etkisi olan krem, cildi ölü hücrelerden arındırarak derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Ayrıca renk tonunu dengeleyerek gözle görülür sonuçlar ortaya koymaktadır. Bunların yanında kırışıklıklarla da başarılı şekilde savaşmaktadır. Kadınlar, arı sütü kremi ile düzenli cilt bakımı yapmaktadır. Cilt hücrelerine derinlemesine nüfus ettiğinden dolayı etkisi uzun süre devam etmektedir.

Arı Sütü Nasıl Kullanılır?

Yüzeysel beslenmenin yanında iç beslenme de oldukça önemlidir. Arı sütünün faydalarından yararlanmak isteyenlerin, aynı zamanda bal tüketmeleri de gerekmektedir. Hem içten, hem de dıştan yapılan takviye daha etkili sonuçlar alınmasında yardımcı olmaktadır. Arı sütü kremi masaj yapılarak uygulanmalıdır. Masaj yoluyla uygulanması cilde derinlemesine nüfuz etmesini sağlayarak, kasları güçlendirmektedir.

Yalnızca yüze değil, vücudun değişik kısımlarına da uygulanmaktadır. Kadınlar, makyaj sonrası bakım maskesi olarak da kullanabilirler. Özellikle göz çevresine uygulanması gözaltı morluklarına ve kırışıklıklarına iyi gelmektedir. Vücuda sürülmesini ardından en az 20 dakika bekletilmesi daha verimli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir