Bal Maskesi

Bir arının öyküsüdür bal . Uzun uğraşlar sonucu muazzam bir altıgenin içini altınsarısı bir sıvıyla doldurmak.
Doğal cilt bakım ürünlerinin temelinde en çok kullanılan malzemelerden biriside baldır. İçerisinde B vitamini oldukça zengindir. Nemlendirme ve iltihap önleme özellikleri ön planda gelir.

Zengin yapısı ile dikkat çeker bal. Cildi besler pürüzsüzleştirir. En eski çağlardan beri kullanılan bal kesiklere , yanıklara ve cilt yaralarına iyi gelirdi. Günümüzdede eski formundan hiçbir şey kaybetmeden karşımıza çıkıyor.
Antibakteriyel yapısı sivilce oluşumlarını engelliyor. Sivilceler için oldukça etkili bir yöntemdir.

Balda Bulunan Vitaminler Ne İşe Yarar?

B1=Cildin görünümünü eskiden yeniye taşıyarak geliştirir.
B2=Cildin redikoller ve oksidasyonlara karşı korur.
B6=Dış faktörlere karşı korurken aynı zamanda nemlendirici etkisi sağlar.
B3=İltihap önleyicidir. Cildi nemlendirir.
C Vitamini= Kuruluğun yol açtığı döküntüleri,kızarıklıkları,pullanma ve kaşıntı gibi sorunları önler
Yaşlanma Karşıtıdır: Yaşımız ilerledikçe cildimizdeki kolojen üretimi azalacaktır.Daha az yeni cilt hücresi oluşumu olacaktır.Bal bunlara karşıda iyi bir seçenektir.
Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bal maskesi kısa sürede etkisini gösterecektir. Nemlendirici maske , sıkılaştırıcı maske,cilt dengeleyici maske,gençleştirici maske olarak 4 tip maske vardır.

Cildiniz Genç Kalsın

Gergin bir cilde sahip olmak için bir çay kaşığı bal , bir adet yumurta , üç damla elma sirkesi , bir damla lavanta çiçeğini karıştırıp cildinize uygulayın 20 dakika bekletin sonra yıkayın . Değişimi fark edeceksiniz

Cilt Rengi Dengeleyen Bal Maskesi

Beş adet aspirin, bir tatlı kaşığı bal, iki çay kaşığı suyu iyice karıştırın. Asprinin balın içinde iyi bir şekilde çözünmesi gerek. Buna dikkat edin.Cildinize uygulayıp durulayın.

Cilt Parlatıcı Bal Maskesi

İki tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı limon suyunu bir fincan içine koyunuz ve karıştırınız.Yüzünüzü bal ve limon karışımıyla dairesel ve yavaş hareketlerle ovalayın .Haftada iki kez bu karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bala karşı hassasiyetinizin olup olmadığına dikkat ederek kullanmaya özen gösteriniz. Bal cildin çoğu sorununa çözüm olabilmektedir.Bu beş maskeyide alerjiniz olmadığı sürece gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir