Arıcılık malzemeleri online geliyor

Türkiye’de arıcılık çok yaygın olarak yapılan bir sektör haline geldi. Arıcılık malzemeleri her an elimizin altında. Sektöre başlamayı düşünen birisi hemen online sipariş verip malzemeleri temin edebiliyor.

Her köyde mutlaka arı vardır. Gezgin arıcılığın yanında farklı bölgelerde de yapılan güzel bir sektör arıcılık. Türkiye’de 60 binin üzerinde arıcı bulunuyor. Kış aylarında sahil bölgelerinde kışlayan arılar yaz aylarında yaylalara çıkıyor. Güzel yayla balları ise dünya çapında rağbet görüyor. Torosların yayla balı yarışmalarda defalarca birincilik almış durumda.

İşinizin yanında hobi olarak bir iş arıyorsanız arıcılık güzel bir fikir olabilir. Hem işinizden kalmaz hem de hafta sonu gibi zamanlarınızı arının yanında geçirebilirsiniz. Küçük bir bütçe ile arıcılık malzemesi temin etmek mümkün. Yaklaşık 500 tl gibi kendinize küçük bir iş kurabilirsiniz. Teknik kısımları öğrendikten sonra zaten arılarınız hızla çoğalacaktır. Türkiye dünya bal üretiminde 2. Sırada yer alıyor. Şekerli bal gibi bir kavram çok yaygın olsa da sektörün içinde olanlar balımızın değerini çok iyi bilmekte.

Evet birkaç arıcılık malzemesi ile arıcılığa başlama zamanı. Öğretmenler için güzel bir iş. Ana arı üretimi de çok yaygınlaşmış durumda. Lisanslı ana arılar ile kovanlarınızı hızla çoğaltmanız mümkün.

Arıcılık malzemeleri online geliyor” için bir yorum

  • 08/19/2018 tarihinde, saat 10:45
    Permalink

    Güzel ve keyifli bir ek iş arıcılık. Her bütçeye uygun. Kendi balınızı bile üretmeniz mümkün.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir