Konserve Fasulye Yemek Tarifi

Tencereye sıvı yağ soyulup doğranmış olan soğanlar eklenir. Pembeleşinceye kadar soğanlar kavrulur. Üzerine önceden doğranmış domatesler eklenir. Çiğ tadı gelmemesi için iyice pişirilir. Daha sonra önceden süzülmüş olan konserve fasulye ilave edilir. İki üç dakika fasulye eklendikten sonra kapağı kapatılır kendi haline bırakılır.

            Ardından suyu eklenir. Tuzu ve biraz tad vermesi açısından bir adet küp şeker ilave edilir. Konserve fasulye olduğundan uzun bi süre pişirmenize gerek yoktur. 15-20 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır. Soğuduktan sonra dilerseniz servis yapabilirsiniz.

            Konserve fasulye nasıl pişirilir sorusuna kısaca cevap vermiş olduk. Az önce bahsettiğimiz tarif zeytinyağlı fasulye tarifiydi. Dilerseniz aynı tarif üzerinden yine sıvı yağ üzerine soğanlar koyulup pembeleşinceye kadar kavrulur, salça eklenir kavrulur ardından yine önceden soyulup küp küp doğranmış domatesler ve patatesler eklenip biraz kavrulur. Süzülmüş olan konserve fasulye tencereye eklenir. Su ve tuz u eklendikten sonra yine 15- 20 dakika pişmeye bırakıp sıcak olarak servis yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir